www.pwremont.pl

Domy, które sam zaprojektujesz

Dom to wyjątkowe miejsce, które tworzymy dla siebie i dla rodziny. Niekiedy, mając większy dom, możemy zacząć wynajmować poszczególne pokoje na potrzeby gości, wczasowiczów, jak i dla pracowników poszczególnych firm, również z usług budowlanych, jak i dla przedstawicieli handlowych. Daje to naprawdę bardzo duże możliwości.

Czy to dla rodziny, czy też dla innych osób, dom, powinien być odpowiednio dostosowany. Dom, jak również pewne pomieszczenia, które się w nim znajdują, można niekiedy bardzo ciekawie przystawać do nowych zadań. Wstępny projekt domu i jego ewentualna dalsza możliwość rozbudowy, pozwala na przystosowanie pomieszczeń na pokoje mieszkalne. Taka rozbudowa, jest możliwa i bardzo sprawna, szczególnie wówczas, kiedy korzystamy z nowoczesnych technik i materiałów. Jest tak w szczególności, kiedy prac, podejmuje się profesjonalna firma budowlana. Czasami wato o przyszłym biznesie pomyśleć, już na etapie projektu. W takim przypadku można uwzględnić:

- ilość pokoi,

- kuchnie,

- łazienki,

- toalety,

 - biura.

W zależności od domu, na wielu poziomach, można umieścić te wszystkie pomieszczenia. Bardzo często wynika to z założeniach związanych z kondygnacją budynku, który obejmuje:

- budynek parterowy,

- z poddaszem,

- z piętrem,

- piętro + poddasze,

- z piwnicą.

W przypadku większego domu, najczęściej uwzględnia się dodatkowe wejścia, dla gości, w tym schody prowadzące na piętro, który może być przeznaczony dla naszej rodziny, bądź też dla gości. Niekiedy, wydziela się pewną część domu, którą przeznacza się na:

- jadalnię,

- salon lub miejsce do wypoczynku,

- pomieszczenie z dostępem do komputera lub Internetu, (jeżeli nie jest on dostępny w pokojach.

W pokojach, które będą udostępnione dla gości, wczasowiczów i pracowników, należy zachować odpowiedni standard. Oprócz odpowiedniej czyści pomieszczeń, należy zapewnić dostęp chociażby do:

- łóżka,

- lampki nocnej,

-szafy na ubrania

- szafki nocnej,

- żelazka,

- deski do prasowania.

Doskonałym rozwiązaniem, jest obecność łazienki i toalety na poziomach, na których przebywają goście. Podobnie jest z telewizorem. Warto równie pomyśleć o tym by zapewnić dla gości posiłki w postaci między innymi obiadu. Cenę posiłków można wliczyć w cenę pokoju, bądź też zastosować to, jako ewentualną opcję, z której można, ale nie trzeba korzystać.

To wszystko, sprawi, ż nasza oferta, czy to dla wczasowiczów, czy dla pracowników, będzie cieszyła się bardzo dobrą opinią. Zapewni to nam również powrót stałych gości.